Elaphe climacophora – wąż japoński, połoz japoński
Dorasta do około 120-140 cm długości. W naturze wąż ten osiąga nieco większe rozmiary niż w hodowli, do 170 cm. Rekordowy zanotowany dotychczas okaz mierzył 230 cm.
Dorasta do około 120-140 cm długości. W naturze wąż ten osiąga nieco większe rozmiary niż w hodowli, do 170 cm. Rekordowy zanotowany dotychczas okaz mierzył 230 cm.
Wąż mahoniowy jest jak na węża nieduży, bo maksymalna długość to 130cm, ale zazwyczaj samice dorastają do 90-100cm, a samce do 70-80cm. Wąż jest pięknie ubarwiony, zwykle jasno-mahoniowy lub oliwkowy. Z wiekiem jego skóra nabiera tęczowego połysku.
Wąż zbożowy to jeden z najpopularniejszych węży w hodowlach domowych. Łątwo zapewnić mu dobre warunki, jest niewymagający i łagodny oraz łatwo przyzwyczaja sie do opiekuna. Dlatego jest to idealny wąż i polecamy go także dla początkujących terrarystów.
W naturze różne podgatunki tego węża zamieszkują Azję Wschodnią – od Himalajów przez Chiny, Tajwan, półwysep koreański, Japonię, po Indochiny, Malezję i zachodnia Indonezję.
Nerodia pręgowana to wodny wąż średniej wielkości. Samce dorastają do ok. 80cm, samice są większe i przekraczają 100cm długości ciała.
Heterodon zachodni jest wężem średniej wielkości i dorasta zazwyczaj do 80cm (obie płcie rosną do podobnych rozmiarów). W hodowlach otrzymano liczne odmiany barwne. W naszym sklepie mieszkają przedstawicielki odmiany Anakonda – poszukiwana i ceniona odmiana kodominacyjna, charakteryzująca się uproszczeniem wzorów na ciele.
Węże te zasiedlają praktycznie całą wyspę, a spotkać można je w bardzo różnych środowiskach – od terenów zalesionych, przez prerie i regiony pół-suche, aż po pola uprawne. Często znajdowane są na krzewach i w koronach drzew.
Jest to średniej wielkości wąż, o ciele smukłym, ale silnym. Młode węże wszystkich gatunków z grupy „obsoleta” są podobne – na szarym tle występują ciemnoszare (aż do czarnych) plamy podobnie jak u węży zbożowych. Na głowie występuje drobny wzór (małe plamki, kreski), brzuch pokryty jest szachownicą utrzymaną w kolorystyce grzbietowej części ciała.
Pustynny wąż królewski jest niewielkim wężem, dorastającym do 90-120cm (rzadko kiedy do 150cm). Jego stosunkowo krótka i szeroka głowa słabo odcina się od szyi i tułowia, co w połączeniu z grubym i krótkim ogonem daje ogólnie obraz dość krępego węża.
Kalifornijski wąż królewski jest niewielkim wężem, dorastającym do 90-120cm (rzadko kiedy do 150cm). Jego stosunkowo krótka i szeroka głowa słabo odcina się od szyi i tułowia, co w połączeniu z grubym i krótkim ogonem daje ogólnie obraz dość krępego węża.
Najnowsze Komentarze:
1 listopada 2024 | nook
27 października 2024 | nook
27 października 2024 | nook
13 października 2024 | nook